Biz Kimiz

Profesyonellerin Tercihi

Delta Vana 2006 yılında İstanbul’da, Makine Mühendisi Cem ŞANLIMEŞHUR’un hayallerini gerçekleştirme arzusu ile isminden de anlaşılacağı üzere endüstriyel vana sektöründe fark yaratma amaçlı kurulmuş butik bir mühendislik firmasıdır.

Delta Vana müşterilerine komple çözüm sunma amacıyla danışmanlık veren, tedarik yapan, kapsamlı servis, bakım ve denetim hizmetleri veren bir firmadır.

Delta Vana sektördeki son kullanıcılara her zaman yüksek değer sunma arzusu doğrultusunda 2006 yılında Flowserve firması bünyesinde bulunan Atomac ve Durco markaları ve Belven markalarının Türkiye distribütörlüğünü alarak yola çıkmıştır. Sonrasında sırası ile 2008 yılında Flowserve Kontrol Vanaları (Valtek,Kammer,Naf, Sereg,Logix markaları), yine Flowserve bünyesinde bulunan Worcester, Norbro ve PMV markaları, 2009 yılında Curtiss Wright firması bünyesinde bulunan Farris Engineering markası, 2011 yılında ZWICK firması ile yine Flowserve firması bünyesindeki Argus, Limitorque ve 2012 yılında CDC Groth markalarını bünyesine katmıştır. Temsilcilik portföyünü geliştirme çalışmalarına devam eden Delta Vana 2016 yılı içerisinde IMI-Remosa ve MOV firmaları ile ve 2017 yılı içerisinde Honeywell firması ile  proses ölçüm ve kontrol sistemleri konusunda münhasır distribütörlük anlaşmaları imzalayarak Türkiye’nin alanında en geniş ürün portföyüne sahip firması haline gelmiştir.

Bünyesinde topladığı tüm markaların konularında dünyanın en güçlüleri olmalarına ek olarak Delta Vana satış öncesi, satış sırası ve satış sonrasında geliştirmiş olduğu katma değerli hizmetler ile müşterilerinin performanslarının ve rekabet güçlerinin artmasına katkıda bulunmaktadır.

Delta Vana 25 kişilik profesyonel kadrosu, güçlü finansal yapısı, 2015 tarihinden beri faaliyetlerini sürdürdüğü Tepeören-Tuzla’daki 800 m2’lik modern kapalı alanı, ara parça imalatları yapmaya olanak sunan makine parkı ve son teknoloji ürünü test makinaları ile Türk sanayisinin devlerine başarılı ve istikrarlı hizmetlerini sürdürmektedir.